به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان طارم

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان طارم
پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان طارم با حضور امام جمعه و فرماندار و سایر اعضاء روز دوشنبه مورخ 97/8/7 ساعت 11 صبح در محل دفتر امام جمعه با دستورات: 1-اربعین 2-دهه صفر- 3-مسائل روز شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم ، کریم حیدری دبیر شورای فرهنگ عمومی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و تقدیر و تشکر از حضور اعضاء در جلسه دستورات جلسه و همچنین مصوبات جلسه قبل را بیان نمود . اداراتی که مصوبه ای در رابطه با آنها وجود داشت توضیحات لازم را ارائه نمود. همچنین خاطر نشان کرد: تشکیل پنجاه و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی مشترک با استان و با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار که در این میان تفاهم نامه ای بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و استانداری زنجان منعقد گردید.

حجه الاسلام صادقی پور امام جمعه ضمن خیر مقدم خدمت اعضاء با اشاره به اینکه پیاده روی مراسم‌ اربعین حسینی که در فرهنگ مردم عراق سابقه چندین ساله دارد و در سال های گذشته در برخی از کشورهای اسلامی از جمله ایران اسلامی نیز انجام شده است، گفت: در کنار هم قرار گرفتن میلیون ها انسان با هدفی مشترک موجب ترس دشمن می شود.

وی با اشاره به اینکه با فرا رسیدن اربعین حسینی شور غیر قابل وصفی مسلمانان به خصوص شیعیان و دوستداران حضرت اباعبدالله الحسین (ع ) را فرامی گیرد، خاطرنشان کرد: به باور بسیاری از بزرگان دین اهمیت زیارت کربلا بیشتر از حضور در مناسک حج است.

صادقی پور در ادامه به روز مهم و بیاد ماندنی 13 آبان اشاره کرده و اظهار داشت: 13 آبان نمادی بسیار مهم و دارای معانی و حقایق فراوانی است این حادثه نماد طمع ورزی آمریکا و روح تعدی آمریکا و استکبار جهانی نسبت به ملت ها از جمله ملت ایران است که امروز ملت ایران مصمم تر و قوی از هر زمان در حال حرکت به سمت اهداف بلند وقله های سعادت است و در صف مقدم این حرکت عظیم جوانان قرار دارند.

۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۷:۴۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.