به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

دومین دوره آموزشی اخلاق فردی، اجتماعی و اداری «اخلاق» با تدریس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار شد

دومین دوره آموزشی اخلاق فردی، اجتماعی و اداری «اخلاق» با تدریس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار شد
دومین دوره آموزشی اخلاق فردی، اجتماعی و اداری «اخلاق» امروز (پنج‌شنبه 10 آبان) با تدریس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در جمع کارکنان اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، فاطمه کرباسی در این دوره اظهار کرد: خروجی و رفتار همان اخلاق است؛ رفتار به مفهوم اخلاق است که احتمال خوب و بد بودن را دارد و از فکر خارج می شود.

وی با اشاره به تعریفی از اخلاق خاطرنشان کرد: اخلاق عبارت است از خروجی عملیات انسان که در قالب گفتار، کردار و رفتار خود را بروز می دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد:این رفتار زمانی اخلاق تلقی می شود که در ارتباط با فرد مقابل باشد و از آن به عنوان رفتار ارتباطی یاد می شود که به آسانی از فرد سر می زند.

وی با اشاره به اینکه اخلاق تنها به انسان اختصاص دارد، گفت: نوع رفتار انسان شخصیت افراد را هم تشکیل می دهند؛ ویژگی اخلاق این است که به آسانی از فرد سر می زند.

این مقام مسوول با یادآوری اینکه اخلاق فرد در ارتباط با خود فرد،  دیگران و خداوند روی می دهد، گفت: فردی یک اخلاق حسنه را به ارث برده است ولی برخی هم بایستی از طریق ریاضت و تمرین این اخلاق حسنه را کسب می کنند.

کرباسی با اشاره به اینکه برای سرزدن یک رفتار حسنه بایستی تمرین و ممارست داشت، گفت: رفتارها به دو دسته حسنه و سیئه تقسیم می شود؛ حق، شرع، سنت پیامبر، وجدان، عقل و قرارداد اجتماعی وزنه های مورد نظر برای تعیین خوب و بد بودن رفتار است.

وی افزود: مجموعه رفتارهای ارتباطی ما با خود، دیگران و خدا که به آسانی از ما سر می زند به شکل اخلاق تعریف می شود.

 

 

۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.