به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی بر ارتقای فرهنگ عمومی شهر می‌افزاید

تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی بر ارتقای فرهنگ عمومی شهر می‌افزاید
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان بر ضرورت تعامل و هم افزایی دستگاه های فرهنگی تاکید کرد و گفت: این هم‌افزایی بر ارتقای فرهنگ عمومی شهر می‌افزاید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، فاطمه کرباسی، به همراه معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان امروز پنج شنبه 10 آبان ماه در دیدار با سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان با اشاره به ضرورت بسترسازی برای اجرای  برنامه‌های مشترک بین این دو دستگاه گفت: در نهمین نمایشگاه کتاب ناشران کشور در زنجان شاهد همراهی شهرداری در اجرای آن  بودیم که این مهم نشان داد که هم‌افزایی بین دستگاه‌های فرهنگی به بهبود کیفیت برنامه‌های فرهنگی در شهر کمک می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به تنوع فعالیت‌های فرهنگی و هنری این اداره در قالب جشنواره های تئاتر، مطبوعات، عکاسی، موسیقی، رضوی خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و شهرداری زنجان می تواند پای ثابت این برنامه ها در کنار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان باشد.

وی بر ضرورت تعامل و همکاری این دو دستگاه در طول سال در اجرای برنامه‌های فرهنگی اشاره کرد و گفت: این هم‌افزایی به ارتقای فرهنگ عمومی شهر زنجان کمک خواهد کرد.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان هم در سخنانی به برنامه چهلواره نقش شعور با حضور 150 نفر از هنرمندان در رشته‌های خوشنویسی و نقاشی اشاره کرد و گفت: در این چهلواره شاهد استقبال هنرمندان زنجانی بودیم.

مریم شعبانی هم بر ضرورت تعامل این دو دستگاه فرهنگی اشاره کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان در قالب برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با محوریت فرهنگ اجرا می شود که همین موضوع پیوند این دو دستگاه را بیشتر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اجرای برخی برنامه‌های فرهنگی نیازمند متخصصان این حوزه است، گفت: برنامه‌های شهرداری بر محوریت حوزه شور و نشاط شهروندی اجرا می‌شود از اینرو لازم است تا ایجاد تعامل بین دستگاه‌های فرهنگی از موازی کاری در اجرای این برنامه‌ها بکاهد.

به گفته وی، امید می رود از تعامل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برای جلوگیری از اتلاف وقت، نیروی انسانی و هزینه برای جلوگیری از موازی کاری استفاده کرد.

رئیس اداره هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هم با تقدیر از زحمات شهرداری زنجان در حوزه های فرهنگی و هنری گفت: طرح موسیقی شهر توسط یک هنرمند زنجانی به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان ارائه شده است که اجرای این جشنواره در کنار جشنواره آوای امید که در پنج سال گذشته با استقبال هنرمندان مواجه بود به جهت فضای عمومی شهر و حساسیت‌های عرصه موسیقی می‌تواند آثاری در پی داشته باشد.

جعفر محمدی با بیان اینکه در حال حاضر 17 آموزشگاه موسیقی در استان زنجان فعالیت می‌کنند، گفت: جشنواره آوای امید سرمایه بزرگی است که موجب گسترش آموزشگاه‌های موسیقی شده است .

وی ادامه داد: از اینرو پیشنهاد می شود تا از خیر موسیقی شهر بگذریم و روی موسیقی آوای امید متمرکز شویم.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هم با تشریح عملکرد حوزه خود و با تقدیر از همراهی شهرداری زنجان در اجرای نمایشگاه کتاب گفت: در استان زنجان موازی کاری بسیار در اجرای برنامه های فرهنگی وجود دارد از اینرو بهتر است برنامه های فاخر در این حوزه را با بهره گیری از پتانسیل های دستگاه های فرهنگی، برنامه ها را با کیفیت بیشتری اجرا کنیم.

ابراهیم قاسمی با اشاره به برنامه های پیشروی اداره کل که بسترساز همراهی دستگاه های فرهنگی را فراهم می شود، گفت: برنامه های بزرگداشت غزل منزوی یکی از برنامه های فاخر استان است و خواستار همراهی شهردای برای ساخت مقبره منزوی در زنجان که یکی از مطالبات همشهریان و انجمن های ادبی است.

به گفته وی، برگزاری جشنواره شکوه شکیبایی به مناسبت میلاد حضرت زینب(سلام الله علیها) یکی دیگر از برنامه های فاخر این اداره است که امسال به شکل سرود اجرا خواهد شد.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: از پتانسیل شورای فرهنگ عمومی هم که به ریاست امام جمعه و استاندار زنجان برگزار می شود می توان برنامه هایی که با همراهی دستگاه های دیگر قرار است اجرا شود، مطرح و مصوب کنیم.

 

۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۰۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.