به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

مساجد، مراکز مناسبی برای اجرای فعالیت‌های هنری هستند

مساجد، مراکز مناسبی برای اجرای فعالیت‌های هنری هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه ارزشمندی هنر در تبلیغ دین و ارزش ها را نمی توان انکار کرد، افزود: کانون های مساجد مکان خوبی برای اجرای فعالیت های هنری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، فاطمه کرباسی، در دیدار با مسوولان دبیرخانه کانون های مساجد استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل و زنجان اظهار کرد: اعتقاد به کار مشارکتی و به صورت جلب نظر مناطق مختلف دارم.

وی با اشاره به اینکه در جشنواره رضوی استان زنجان با موضوع داستان نویسی به زبان ترکی از چهار استان اردبیل، همدان، آذربایجان غربی، شرقی و البرز دعوت به هم فکری شد، گفت: این هم فکری اثرات خوبی هم داشت و آثار خوبی از این استان ها به جشنواره ارسال شد.

کرباسی با یادآوری اینکه جلسات منطقه ای که بین استان هایی که در زبان، فکر و اندیشه مشترک هستند، برپا می شود، گفت: بهره گیری از نظرات و نتایج این جلسات به نفع سیستم خواهد بود.

این مقام مسوول با یادآوری دیدار با رئیس ستاد عالی کانون های مساجد گفت: کار ستادی، منطقه ای، ارتباط گیری و به مشارکت گذاری تجربیات از ارزشمندترین کارهاست که نتایج خوبی دارد.

وی افزود: اهمیت کانون های مساجد از دیدگاه دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را می توان به انتصاب دکتر ارزانی که یکی از مدیران کل مهمترین استان کشور است به عنوان رئیس ستاد عالی کانون های مساجد عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه کانون های مساجد در صف مقدم ارتباط با مردم در حوزه فرهنگی و هنری هستند، گفت: به همین جهت تلاش شد تا فردی فعال در حوزه مسجد با اعتقادات فرهنگی و هنری که فرابخش و جامع نظر باشد را به عنوان مسوول دبیرخانه استان زنجان منصوب شود.

این مقام مسوول ارتباط کاری و سیستمی بین ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسوولان دبیرخانه کانون های مساجد را یکی از درخواست ها خود از رئیس ستاد عالی عنوان کرد و گفت: ارتباط گیری دبیرخانه کانون های مساجد با ادارات کل فرهنگ و ارشاد نباید تنها به امضای اسناد مالی باشد.

به گفته وی، رئیس ستاد کانون های مساجد کشور هم به دنبال ساختارمندی پست ها هستند و تلاش می شود افراد علاقنمند را به کانون های مساجد جذب کنیم.

کرباسی به برگزاری مراسم افتتاحیه اوقات فراغت کانون های مساجد با حضور امام جمعه زنجان اشاره کرد و گفت: بایستی از ظرفیت کانون های مساجد بالاخص کانون های روستایی برای برگزاری دوره های ادبی و هنری استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه نباید کانون های مساجد را محدود به برگزاری دوره های قرآنی کرد، گفت: باید بخش هنری در بین کانون های مساجد پررنگ تر شود.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: اگر جوانان و نوجوانان مسجدی به دنبال فعالیت های هنری نروند، چگونه می توان از دیگر فعالان این عرصه برای ساخت نمایش و فیلم هایی در حوزه نماز و فضاهای مذهبی درخواست داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه ارزشمندی هنر در تبلیغ دین و ارزش ها را نمی توان انکار کرد، افزود: کانون های مساجد مکان خوبی برای اجرای فعالیت های هنری است.

مسوول دبیرخانه کانون های مساجد استان آذربایجان شرقی و دبیر منطقه پنج کشوری در سخنانی با تشریح اقدامات شورای منطقه پنج کشوری اظهار کرد: در استان آذربایجان شرقی با مدیریت خانم ها موفقیت هایی را شاهد بودیم از اینرو باور داریم که با حضور بانوان در عرصه های مدیریتی می توانیم گام های موثری در عرصه توسعه برداشت و فضای حاکم بر فرهنگ و هنر در استان زنجان با مدیریت یک بانو جلوه بیشتری خواهد داشت.

محمد هادی نیا با بیان اینکه استان های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل و زنجان در شورای منطقه پنج کشوری تقسیم بندی شدند، گفت: این جلسات به بررسی مسائل و موضوعات مربوط به کانون های مساجد می پردازد و نتایج به اطلاع ستاد عالی می رسد.

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۳۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.