به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

نشست شورای مشورتی منطقه پنج کشوری در زنجان برگزار شد

نشست شورای مشورتی منطقه پنج کشوری در زنجان برگزار شد
نشست شورای مشورتی منطقه پنج کشوری یک‌شنبه(13 آبان ماه) با حضور استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل به میزبانی دبیرخانه کانون های مساجد استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، این نشست یک‌روزه با چهار دستور جلسه انتخاب و معرفی دبیر منطقه، تعیین و معرفی یک کار ویژه برای مناطق براساس سند تحول ستاد عالی در یکی از رشته های فرهنگی و هنری، استفاده حداکثری و بهینه از ظرفیت ارزشمند کانون های الگو و ارائه پیشنهاد برای حضور هدفمند کانون ها در فضای مجازی تشکیل شد.

در این نشست بر ضرورت انتقال مطالب جلسات شورای منطقه ای به ستاد عالی تاکید شد و حاضران بر تقویت اداره کل هماهنگی امور استان های ستاد عالی کانون های مساجد اتفاق نظر داشتند؛ همچنین براساس برنامه تحول راهبردی عنوان فعالیت هنری و ادبی مصوب و مقرر گردید جزئیات آن با تعامل بین کارگروه منطقه و ستاد عالی نهایی گردد.

آموزش مبنی بر سواد رسانه ای با تلفیق هنر بالاخص هنرهای دینی و ایجاد کانال ملی در تمام شبکه های اجتماعی برای بارگذاری و انتشارات تولیدات و برنامه ها در راستای حضور هدفمند کانون ها در فضای مجازی مورد تائید قرار گرفت.

مسوول دبیرخانه آذربایجان شرقی و دبیر منطقه پنج کشوری در این جلسه گفت: دغدغه هایی در زمینه تحولات در اساسنامه ایجاد شده است که رفع این دغدغه ها جز در سایه مشورت با دبیران منطقه و به اشتراک گذاری مسائل موجود در دبیرخانه ها محقق نمی شود.

محمد هادی نیا افزود: تقویت شوراهای مشورتی مناطق به تقویت بدنه دبیرخانه ها در استان ها و ستاد عالی کانون های مساجد در برنامه ریزی، نظارت و اجرا منجر می شود.

این مقام مسوول با یادآوری اینکه بخش اعظمی از پرتال ستاد از سوی کارکنان دبیرخانه عملیاتی شد، گفت: این جلسات باید بتواند مسائل صف و ستاد را به هم نزدیکتر کند چرا که تقویت دبیران مناطق به کاهش فاصله صف و ستاد و به اشتراک گذاری تمام خواسته ها منجر می شود.

هادی نیا خاطرنشان کرد: نتایج این جلسات به اطلاع ستاد عالی می رسد تا همه این موارد به تقویت دبیرخانه های استانی منجر شود.

وی ادامه داد: هراندازه مسوولان دبیرخانه های استانی، جدی تر و همراه تر باشند؛ و این ارتباط تقویت شود تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

مسوول دبیرخانه کانون های مساجد آذربایجان شرقی، با بیان اینکه تشکیل اداره کل هماهنگی امور استانی ستاد عالی کانون های مساجد را به فال نیک می گیریم و بایستی تقویت شود، چرا که هر اندازه ارتباط دهی و پیگیری مباحث در استان ها از وظایف این واحد است که اگر تقویت نشود سیستم آسیب می بیند.

هادی نیا با اشاره به اینکه ستاد تلاش می کند در سنوات آینده براساس سند تحول راهبردی یک کار ویژه مخصوص هر منطقه ایجاد کند، گفت: در این سند موضوعاتی تعیین شده است که هریک از استان های این منطقه موضوعی را تعیین خواهند کرد.

مسوول دبیرخانه کانون های مساجد استان اردبیل هم در سخنانی بر ضرورت شناسایی هنرمندان مساجد اشاره کرد و گفت: پس ازشناسایی نخبه های هنرمند بایستی یک بانک اطلاعاتی از این نخبگان داشته باشیم.

نادر سقا با انتقاد از اینکه ما از استعدادهای هنری جوانان مسجدی غفلت کرده ایم، افزود: بایستی این هنرمندان در رشته های مختلف شناسایی شوند در مرحله بعدی این هنرمندان به جشنواره های هنری هدایت شوند.

کارشناس ستاد عالی کانون های مساجد کشور هم در سخنانی با بیان اینکه از سال 94 مناطق پنجگانه بود، گفت: با نامه نگاری وزارت فرهنگ و ارشاد به هشت منطقه تبدیل شد.

جعفر صادق بیگی به وظایف اداره کل هماهنگی امور استانی در ستاد عالی کانون های مساجد اشاره کرد و گفت: ارتباط دهی و پیگیری مباحث در استان ها از وظایف این واحد است

این مقام مسوول هم با اشاره به اینکه هنر در این منطقه فلج است، گفت: هر استانی می تواند در راستای کارگروه ویژه پس از هم فکری یک عنوانی را تعیین و بادیگر استان ها منطقه به اشتراک بگذارد.

مسوول دبیرخانه کانون های مساجد استان آذربایجان غربی هم در سخنانی با بیان اینکه استان های ترک نشین برنامه تعزیه و نمایشی بهای بیشتری می دهند، گفت: سه گروه تعزیه از ارومیه به مرحله کشوری معرفی شدند که فضای کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

 حجت الاسلام اباذر بیگی ادامه داد: تئاتر بچه های مسجد و هنرهای معاصر یکی از موضوعات خوب برای کارگروه ویژه است که می توان در منطقه جشنواره و کنگره آن را اجرا کرد از اینرو بهتر است این منطقه در بخش هنرهای نمایشی در حوزه آیینی وارد شود.

مسوول دبیرخانه کانون های مساجد استان زنجان هم به فراخوان تئاتر بچه های مسجد در زنجان اشاره کرد و گفت: این اقدام در مرحله ثبت نام است که با همکاری حوزه هنری این دوره های آموزشی برگزار خواهد شد.

پس از پایان جلسه رای گیری برای تعیین دبیر منطقه انجام شد و بنا به آرای اعلام شده از سوی مسوولان دبیرخانه های استان های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان، هادی نیا ، مسوول دبیرخانه کانون های مساجد استان آذربایجان شرقی به طور مجدد به عنوان دبیر منطقه پنج کشوری تعیین شد./

 

 

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.