به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

همزمان با عصر شعر رضوی مجموعه شعر«هرقدم بزرگ بشم کوچیکتم» رونمایی شد

همزمان با عصر شعر رضوی مجموعه شعر«هرقدم بزرگ بشم کوچیکتم» رونمایی شد
مجموعه شعر جدید مصدق آقاجانلو با عنوان«هرقدم بزرگ بشم کوچیکتم» با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان شامگاه دیروز دوشنبه(14 آبان ماه) در عصر شعر رضوی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در این مراسم با تسلیت سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام، شهادت امام حسن مجتبی(علیه السلام) و امام رضا(علیه السلام) اظهار کرد: براساس آخرین تحقیقات پروهشکده فرهنگ و هنر اسلامی تحت نظر وزات فرهنگ و ارشاد اسلامی که سیاست‌گذاری فرهنگ کشور را تدوین می کنند، به سه محور هویت فرهنگی، حیات فرهنگی و امنیت فرهنگی پرداخته شده است.

فاطمه کرباسی ادامه داد: در این سه محور هویت فرهنگی ایرانیان، شناخت ادامه حیات فرهنگی و امنیت فرهنگی؛ بایستی به صورت عمقی شناختی نسبت به هویت فرهنگی و حیات فرهنگی داشته باشیم و سپس امنیت فرهنگی را تدارک ببینم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: براین مبنا جایگاه شهرها و استان ها با یکدیگر سنجیده می شود و امیدواریم بتوانیم یک شاهراه اصولی و برون‌داد خوبی از حوزه فرهنگ داشته باشیم.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: از ابزارهای نمایش این فرهنگ؛ شعر و سروده های ادبی، مقالات و نوشته ها و کُتبی است که در تاریخ ماندگار می شود و بیانگر وضعیت ما برای آیندگان است.

کرباسی به چاپ کتاب دارالسعاده زنجان که مروری بر محلات دوران ناصرالدین شاه مربوط به 160 سال گذشته دارد، اشاره کرد و گفت: 100 سال آینده ما هم جزو کسانی هستیم که آیندگان در مورد ما به قضاوت خواهند نشست و اینکه به چه شکلی زندگی و به چه نحوی دفاع و حمایت کردیم و این فرهنگ غنی را نگه داشتیم و به چه ترتیبی به نسل آینده منتقل کردیم، به بحث می نشینند.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه هویت فرهنگی همچون شناسامه هر فرد است، گفت: زمانی که صحبت از حیات فرهنگی می شود به حیات تک تک افراد باز می گردد و اینکه سالم زندگی کنیم و بتوانیم زندگی سالم و با نشاطی داشته باشیم.

وی با یادآوری اینکه امنیت و سلامت دو مقوله ای هستند که قدر آن برای بشر مجهول است، گفت: در مورد فرهنگ هم اینگونه است؛ امنیت و سلامت فرهنگی برای ما مهم است، ما متولیان و دست اندرکاران فرهنگی در قبال فرهنگی که به نسل آینده منتقل می کنیم مسئول و پاسخگو هستیم.

در ادامه این مراسم بهروز منزوی، عاصم اسدی، مصدق آقاجانلو و دیگر شاعران مطرح استانی به شعرخوانی خواندند.

در ادامه این عصر شعر از مجموعه شعر جدید مصدق آقاجانلو با عنوان«هرقدم بزرگ بشم کوچیکتم» با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان رونمایی شد.

این عصر شعر با همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجانف بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(علیه السلام)، موسسه فرهنگی احسن الحدیث و انجمن ادبی صراط برگزار شد.

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.