اخبار

سومین جشنواره داستان نویسی رضوی برگزار می شود

اشراق شمس سومین جشنواره داستان نویسی ترکی رضوی در زنجان
سومین جشنواره داستان نویسی رضوی برگزار می شود
فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان زنجان گفت: سومین جشنواره داستان نویسی رضوی به زبان ترکی« اشراق شمس » برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ضمن اعلام برگزاری جشنواره رضوی گفت: اداره­­‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(علیه السلام) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سومین دوره جشنواره داستان نویسی رضوی را به زبان ترکی«اشراق شمس » از سری برنامه های هجدهمین جشنواره بین­­­­­‌المللی امام رضا (علیه ­السلام) در سال 1399 برگزار می­‌کند.

کرباسی با تاکید بر اهمیت و جایگاه ویژه این جشنوراه خاطر نشان کرد: این جشنواره در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منوّر رضوی از رهگذر داستان نویسی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره اهل بیت(ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) و گرامی­داشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف حضرت امام رضا(ع) می‌گردد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به بخش­های مختلف جشنواره گفت: این جشنواره در  سه بخش داستان بلند و رمان، داستان کوتاه و داستانک (داستان بسیار کوتاه) با محور موضوعی در بخش اصلی و ویژه برگزار می‌گردد.

کرباسی در ادامه عنوان نمود:  موضوعات بخش اصلی جشنواره شامل (سبک زندگی و سیره امام رضا(ع)، تعالیم و آموزه های رضوی با رویکرد کار، تولید­، تلاش و خدمت رسانی ، آثار هجرت امام رضا(ع) به ایران، خاندان، اصحاب و یاران امام رضا(ع)، فرهنگ زیارت(باحضور در حرم مطهر/ فضای مجازی)، امام رضا(ع)، خانواده­­­، کودکان و نوجوانان، امام رضا(ع) و فریضه نماز و در بخش ویژه شامل جلوه‌های فرهنگ رضوی در دوران دفاع مقدس (رزمندگان، ایثارگران، آزادگان و شهدا، بهره گیری از منویات امام رضا(ع) در مواجهه با مصایب و بلایا( کرونا و ....)  می­‌گردد.

دبیر جشنواره رضوی  افزود : علاقمندان می­‌توانند در سه گروه سنی زیر 18 سال، 18 تا 35 سال و بالای 35 سال آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند و با توجه به شرایط کشور و شیوع بیماری کرونا تمامی مراحل برگزاری جشنواره به صورت مجازی صورت خواهد گرفت.

لازم به ذکر است آخرین مهلت ارسال آثار: تا روز دوشنبه مورخ 07/20/ 1399 خواهد بود.

 ارسال آثار منحصراً از طریق ثبت نام الکترونیکی به نشانی:   portal.shamstoos.ir می­‌باشد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.