اخبار

جمعه ۲۱ شهریور ۹۹ مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس زنجان و طارم در سایه پروتکل‌های دقیق بهداشتی

جمعه ۲۱ شهریور ۹۹ مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس زنجان و طارم در سایه پروتکل‌های دقیق بهداشتی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس زنجان و طارم در سایه پروتکل‌های دقیق بهداشتی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، خدابخش مرادی نافچی روز دوشنبه در نهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان در سال ۹۹ با بیان اینکه همه تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری انتخابات در روز جمعه این هفته /۲۱ شهریور/ در حوزه انتخابیه زنجان و طارم اندیشیده شده است، افزود: از رسانه های جمعی انتظار این است تا ضمن فراهم کردن زمینه حضور و مشارکت پرشور مردم در انتخابات، آنان را  به رعایت پروتکلهای بهداشتی دعوت کنند.  
 
وی افزود: تدابیر لازم از جمله تهیه ملزومات برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رأی اندیشیده شده است.  
 
مرادی نافچی گفت: حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از وسایل حفاظت شخصی همچون ماسک و پرهیز از آوردن کودکان به شعبه‌های اخد رأی از جمله مواردی است که از  شهروندان برای حضور در شعب انتظار داریم.  
 
وی افزود: سالخوردگان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای لازم است شعب کم جمعیت را برای ارائه رأی خود به صندوق‌ها، انتخاب کنند.  
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: برگزاری دور دوم انتخابات همچون مرحله اول، بر مبنای اجرای کامل قانون و حق الناس بودن رأی مردم انجام می شود.  
 
مرادی نافچی در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از مردم و هیات‌های مذهبی در زنجان برای برگزاری شایسته عزاداری‌ها در استان با رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، رعایت پروتکل های بهداشتی در هیات مذهبی به میزان ۸۷ درصد محقق شد و این نشان دهنده فهم بالای عزاداران حسینی در استان بود.  
 
وی خاطرنشان کرد: مردم زنجان با به نمایش گذاشتن شعور حسینی در یوم العباس و نیز عزاداری های ماه محرم امسال، خوش درخشیدند.  
 
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان زنجان نیز در این جلسه واجدین شرایط رأی دادن در شهرستان زنجان را ۴۰۳ هزار و ۱۱۰ نفر اعلام کرد و گفت: شهرستان طارم نیز ۳۵ هزار و ۵۷۷ نفر از مردم واجد شرایط رأی دادن هستند.  
 
خیرالله ترخانی با بیان اینکه میزان مشارکت در مرحله نخست انتخابات مجلس در شهرستان های زنجان و طارم به ترتیب ۳۸.۱۹ درصد و ۵۲.۴۹ درصد بود، افزود: برای برگزاری دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه زنجان و طارم همچون مرحله نخست، در مجموع ۳۱۹ شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده است.  
 
وی تاکید کرد: از شهروندان درخواست داریم در روز انتخابات ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، خودکار شخصی نیز به همراه داشته باشند.  
 
دور دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ شهریور همزمان در ۹ استان برای ۱۱ حوزه انتخابیه شامل ۲۴ شهرستان برگزار می‌شود.
 
در انتخابات این دوره از مجلس در حوزه‌ انتخابیه زنجان و طارم انتخاب یکی از نمایندگان به دور دوم کشیده شده است.
 
 در حوزه انتخابیه زنجان و طارم مهدی باقری و نبی‌الله محمدی با هم رقابت می‌کنند.
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.