اخبار

دومین جشنواره کتاب سال استان زنجان

فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت : دومین جشنواره کتاب سال استان زنجان برگزار می شود.
دومین جشنواره کتاب سال استان زنجان
فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت : دومین جشنواره کتاب سال استان زنجان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و دبیر دومین  جشنواره کتاب سال استان زنجان گفت : اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان دومین جشنواره کتاب سال استان زنجان را در دوبخش اصلی و ویژه برگزار می کند. 
کرباسی با اشاره به نقش و جایگاه این جشنواره در حمایت از آثار و تألیف های نویسندگان استان افزود: کلیه نویسندگان و پدیدآورندگان از سراسر کشور می‌توانند آثار خود را با موضوع زنجان شناسی در بخش اصلی و نویسندگانی که دارای شناسنامه ای در جغرافیای استان زنجان هستند و یا در یکی از 40 انتشاراتی استان زنجان اقدام به تولید اثر در سال 1398 نموده اند آثار خود را ضمن تکمیل فرم در تمامی زمینه‌ها جهت بررسی به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.
دبیر دومین جشنواره کتاب سال استان زنجان افزود: در بخش ویژه نیز آثار ارسالی  با موضوعات دفاع مقدس، مدافعان حرم و 3535 شهید استان زنجان مورد بررسی قرار خواهد گرفت . 
کرباسی ضمن تاکید بر دریافت آثار در 3 گروه تالیف، ترجمه و احیاء متون عنوان کرد : کتابهای آموزشی خارج از دایره انتخاب و شرکت در جشنواره کتاب سال می‌باشند و کتابهای دوره ای به شرطی که هر جلد از کتاب‌ها به صورت استقلال محتوایی به صورت مستقل و ویراست جدید شده باشند و شرط لازم این است که آثار ارسالی باید برای نخستین بار در سال 1398 و با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ و منتشر شده باشند. آثاری که تجدید چاپ شده اند در صورت تغییر 40 درصدی مورد بررسی توسط دبیرخانه خواهند بود. 

وی خاطر نشان کرد که تعداد 40 ناشر در استان زنجان فعال می باشند که از این تعداد در سال 1398 تعداد 20 ناشر اقدام به چاپ 220 عنوان کتاب نموده اند.

این مقام مسئول ادامه داد :
لازم به ذکر است علاقمندان به شرکت در جشنواره می‌توانند دو نمونه از آثار خود را همراه با فرم شرکت در جشنواره تا 15 مهرماه 1399 به دبیرخانه جشنواره مستقر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ارسال نمایند.
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۰۹
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.