اخبار

رابطه معکوس استفاده از ماسک با شیوع کرونا

رابطه معکوس استفاده از ماسک با شیوع کرونا
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت : حفاظت شخصی یعنی رعایت فاصله و استفاده از ماسک رابطه معکوس با افزایش شیوع کرونا دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، امروز در دهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان زنجان، مرادی نافچی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: 
باید تبیین عالمانه ای از آنچه در هشت سال دفاع مقدس گذشت برای نسلی در آن زمان حضور نداشتند داشته باشیم. 
وی ادامه داد : باید زوایای پیدا و پنهان هشت سال دفاع‌مقدس و ایثارگری زنان و مردان به تصویر کشیده شود و تبلیغ هنرمندانه از این وقایع تاریخی برای همه اقشار داشته باشیم تا این فضای معنوی در بدنه جامعه امروز، ساری و جاری شود.
وی در ادامه ضمن اشاره به موضوع مهم کرونا افزود: 
دقت و حفاظت فردی در بخشی از اقشار جامعه روند نزولی دارد که شیوع این بیماری را تقویت می‌کند. 
این مقام مسئول ادامه داد : این بیماری باید تیتر اول صدا و سیما و رسانه ها باشد.
مرادی یادآوری کرد: هر چه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و حفاظت فردی در بین عموم بیشتر باشد، بیماری روند کاهشی داشته و در مقابل در صورت بی توجهی ها به  این امر مهم، با توجه به ظرفیت محدود حوزه بهداشت و درمان در ارائه خدمات، اطلاع رسانی و اقناع سازی در این خصوص بیش از گذشته ضروری است.
 
وی افزود: بر مبنای آخرین آمار ارائه شده در ستاد کرونای استان روزانه ۷۰۰ هزار ماسک به قیمت مصوب  در استان تولید می شود و در این میان جالب نیست که تولید کنندگان این محصول بگویند که چون میزان استفاده کاهش یافته، پس انگیزه چندانی برای تولید نداریم.
 
مرادی ضمن تاکید بر اتخاذ ساز و کار جدید برای ایجاد حساسیت های بیشتر در سطح جامعه خاطر نشان کرد : باید با استفاده از هنر هنرمندان،  قلم شیوا اهل قلم گروهای مختلف را تحت پوشش قرار داده و نسبت به موضوع کرونا و رعایت پروتکل ها حساس نماییم .
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به پیشرو بودن اربعین حسینی علیه السلام گفت: امسال توفیق برگزاری پیاده روی اربعین را نه در کشور عراق و درکشور خودمان نداریم و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری دعاهای وارده را بخوانیم به آن حضرت شکوه نماییم تا انشاالله سال آینده توفیق برگزاری پیاده روی اربعین را داشته باشیم.
وی در پایان افزود : بسترهای لازم را جهت اطلاع رسانی و اجرای باشکوه اقدام مهم و عظیم فرهنگی کنگره 3536 شهید استان را ایجاد و در سال 1400 این کنگره عظیم را برگزار نماییم.
در ادامه برنامه سرهنگ طهماسبی جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی(عج) گزارشی 1000عنوان برنامه این نهاد به مناسبت هفته دفاع مقدس ارائه نمود.
و سپس فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گزارشی از فعالیت‌های مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ارائه نمود و در پایان امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گزارشی از عملکرد این سازمان در سال 1398 و شش ماهه نخست 1399 ارائه نمود.
۲ مهر ۱۳۹۹ ۲۰:۳۲

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.