اخبار

اختصاص رتبه ششم کشوری به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در ارزیابی عملکرد 1398

اختصاص رتبه ششم کشوری به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در ارزیابی عملکرد 1398
فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان رتبه ششم کشوری را در ارزیابی عملکرد سال 1398 به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان امروز در نشست خبری با خبرنگاران به فعالیت هنرمندان از موج اول کرونا در فضای مجازی با تولید محتواهای هنری و تشویق عموم در پیشگیری از کرونا اشاره کرد و گفت: این فعالیت ها در قالب نمایش، انیمیشن، موشن گرافی، پوستر و ... و به شکل پویش های در خانه بمانیم، من ماسک می زنم و تنها واکسن کرونا، استفاده از ماسک است، انجام شد.

 

فاطمه کرباسی با اشاره به نتایج عملکرد ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در بازه های زمانی 96 تا 98 گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زجان در سال 96 موفق به کسب رتبه 18 کشوری در سال 97 موفق به کسب رتبه 9 کشوری و در سال 98 موفق به کسب رتبه 6 کشوری شد.

کرباسی به نتایج کلی رشد و کاهش ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور نیز اشاره کرد  گفت: استان زنجان با امتیاز 17.21 درصد در جایگاه نهم کشوری قرار دارد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به طرح پاییزه کتاب از 24 تا 30 آبان ماه 99 اشاره کرد و گفت: مدت زمان اجرای این طرح هشت روزه بوده و میزان یارانه خرید برای کتاب 20 درصد تعیین شده است.

 

وی هدف از اجرای این طرح را رسیدن کتاب به دست کتابخوانان واقعی عنوان کرد و گفت: این طرح شامل کتاب های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان است.

 

این مقام مسئول در خصوص سینمای پردیس شهر قیدار هم توضیحاتی داد و گفت: در پی انعقاد قرارداد بین سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهرداری ها مقرر شده تا یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای ساخت پردیس به شهرهایی با جمعیت جوان که امکان ساخت سینما در آن وجود ندارد اختصاص پیدا کند.

 

کرباسی اضافه کرد: در ابتدای کار مقرر شده بود تا این پردیس در شهر ابهر ساخته شود ولی به دلیل ساخت مجموعه فرهنگی و هنری مجهز به سینما در این شهر، با رایزنی های انجام شده مقرر شد تا این پردیس در شهر قیدار ساخته شود؛ همچنین اگر ساخت پردیس در مدت چهار ماه نهایی شود 300 میلیون تومان نیز برای تجهیز پردیس سینمایی اختصاص می یابد.

 

وی در خصوص خسارت کرونا به هنرمندان استان و اختصاص تسهیلات به این قشر گفت: 2.9 درصد تسهیلات درنظرگرفته شده برای هنرمندان کشور به هنرمندان استان زنجان اختصاص پیدا کرده است و براساس آنچه در سامانه تسهیلات کرونایی به نمایش درآمده است؛ میزان تسهیلات درخواستی هنرمندان استان زنجان 91 میلیارد ریال بوده که تاکنون بیش از 56 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۴۶

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.