اخبار

نمایشگاه مجازی منتخب آثار نقاشی کودک و نوجوان آموزشگاه هنر معاصر ابهر

نمایشگاه مجازی منتخب آثار نقاشی کودک و نوجوان آموزشگاه هنر معاصر ابهر
منتخبی از آثار نقاشی 22 هنرجوی کودک و نوجوان آموزشگاه هنرمعاصر ابهر در نگارخانه مجازی سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر، نمایشگاه منتخبی از آثار هنرجویان دوره نقاشی کودک و نوجوان آموزشگاه هنر معاصر ابهر به صورت نمایشگاه مجازی به همت آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی هنر معاصر ابهر، با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و با همکاری اداره شهرستان ابهر برگزار و از روز یکشنبه 11 لغایت 18 آبان ماه در نگارخانه مجازی سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برای بازدید علاقه مندان و هنردوستان در دسترس می باشد.

هنر و خلاقیت پیوندی تنگاتنگ دارند؛ تا جایی که رشد یکی سبب رشد دیگری می‌شود. از این رو، در آموزش هنر توجه به خلاقیت بسیار مهم است. هنر ابزاری برای بیان احساسات، تبادل افکار، عقاید، باورها و ارزش‌هاست. در حوزه هنر و فعالیت‌های هنری نیز بیان خلاقانه سبب افزایش اعتماد به ‌نفس و اشتیاق برای شرکت در فعالیت‌های گروهی و اجتماعی می‌شود و آموزش هنر می‌تواند با بهره‌گیری از وجوه زیبایی‌شناختی و روان‌شناختی، موجب رشد تفکر خلاق شود؛ قوه تخیل کودک را تقویت کند و در نهایت، زمینه ‌ساز افکار نو شود. کودکان در سن 6 تا 12 سال، اثر خود را وسیله بیان احساس شخصی می‌داند و توقع بیشتری از آن دارد. 

در این نمایشگاه ٤٠ اثر نقاشی از 22 هنرجوی کودک و نوجوان در مقطع سنی 6 الی 12 سال به نمایش درآمده است. هنرجویان در نقاشی های خود موضوعات مختلف را با بیان خلاقانه خود و با تکنیک های گواش، اکریلیک، آبرنگ، ماژیک، کلاژ، مدادرنگی، پاستل روغنی و در طول دوره های آموزشی به تصویر کشیده اند. 

 انتخاب آثار هنرجویان را آیسان صادقی؛ مدرس دوره و کارشناس ارشد رشته تصویرسازی به عهده داشته است و هنرجویان شرکت کننده در این نمایشگاه ایلیا اسدی، پارسا بهرامی، مهرشاد جعفری، پارمین حسینی، رونیکا حسن خانی، حورا حیدری، یسنا خسرو زاده، حنانه خلجی، ماهان خلیلیان، آیلین شهنواز، ستاره شیخلر، سروین صادقی، محمد صادق صفائیان، غزل علی جماعت، وانیا علیزاده، سدنا غفاری، آوا قربانی، آرتیمان محمدبیگی، فاطمه زهرا نعلبندیان، آیلین نظری، سهند نظری، آرنیکا نعمتیان می باشند.

 

۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۵۸

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.