اخبار

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان طارم

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان طارم
شصت و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان طارم با حضور امام جمعه و سایر اعضاء در روزسه شنبه ساعت 10 صبح در محل دفتر امام جمعه با دستورات: 1-مشکلات و معضلات روستاهای توریستی شیت و ولیدر 2-مسائل روز شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم ،کریم حیدری دبیر شورای فرهنگ عمومی ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین در جلسه به بیان دستورات جلسه و در ادامه مصوبات جلسات پرداخت و اظهار داشت : مصوبات قبلی شورا بر طبق پیگیری های بعمل آمده و به نحوه احسن اجرای شده است.

حیدری در ادامه بحث فرهنگ عمومی در سطح شهرستان را مهم قلمداد و عنوان کرد احیاء فرضیه امر به معروف و نهی از منکر در جهات مختلف می تواند بسیاری از معضلات را در جامعه ما از بین ببرد.

 در ادامه حجه الاسلام منصوری امام جمعه شهرستان طارم روستاهای شیت و ولیدر را دارای مردمانی دین دار ولایت مدار عنوان و اظهار داشت : مردمان این دو روستا دارای ریشه تاریخی هستند و یکی از صفات بارز آنها رعایت عفاف و حجاب و موازین اسلامی است و لذا گاهی در این اماکن گردشگری ناهنجاری هایی را مشاهده می کنیم که اغلب نشات گرفته از مسافران و مهمانان به این دو نقطه شهرستان هستند که ما در وهله اول از مسولین این دو روستا می خواهیم که بسترهای مناسب را در خصوص انتقال پیام های فرهنگی برای رعایت مسائل این چنینی در معرض دید  گردشگران قرار دهند و در وهله دوم ما مسولین شهرستانی هم باید پشتیبانی لازم را در این خصوص انجام دهیم.

حجه الاسلام منصوری در ادامه به مسله حیا و عفت در جامعه اشاره کرد و با بیان اینکه بی حیایی و بی حجابی در جامعه فرهنگ نیست بلکه اجرای فرمان خداوند عین فرهنگ است به جمله ای از حضرت امام اشاره کرد که   فرمودند: اگر بی حیایی فرهنگ است  پس حیوانات که در این زمینه از ما متمدن تر هستند.

و لذا ما باید  با فرهنگ ناب و غنی اسلامی که الگو ها بی نظیری در همه زمینه ها برای معرفی کرده است به سمت و سوی این فرهنگ ها حرکت کنیم.

۲۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۳۴

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.