اخبار

پیام استاندار زنجان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

پیام استاندار زنجان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی
استاندار زنجان به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، استاندار زنجان 
به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب پیامی صادر کرد. 
 
متن پیام چنین است:
 
کتاب میراثی ماندگار، پدیده ای باشکوه و ارزشمند و عنصری رشدآفرین و روشنگر در پهنه‌ زندگی بشر است و از کتاب به عنوان مظهر اندیشه و خرد ورزی آدمی و عالی ترین ابزار انتقال یافته ها یاد شده است.
نقش برجسته، حساس و سازنده کتاب در پویش‌های تکامل آفرین فردی و اجتماعی ناشی از گستردگی روح ارزشی دانش، بینش و اهمیت فرهنگ مکتوب در تاریخ بشری است. 
از سوی دیگر فرهنگ ناب و باورهای دینی ما مبتنی بر ارزش، بینش، دانش و ارجمندی کتاب و نگارش است و خداوند منان معجزه ابدی آخرین و محبوب ترین فرستاده اش را کتاب قرار داده و اسلام، دین اندیشه و معرفت، دین دانش و کتاب و معنویت است. چنانکه میتوان گفت اصولاً آیین آسمانی ما، پرچمدار کتاب و کتابخوانی است. 
در این میان تاریخ پر افتخار و فرهنگ درخشان ایران اسلامی نیز با کتاب به کمال رسیده و با کتاب به جهانیان معرفی شده است. 
انقلاب شکوهمند اسلامی ایران متاثر از معارف و دانش به پیروزی رسید و بالنده شد. 
اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن بیست و هشتمین دوره هفته کتاب که امسال با شعار "دانایی، مانایی" نامگذاری شده و گرامیداشت هفته "کتاب، کتابخوانی و کتابدار" صمیمانه از تلاش ها و اهتمام ویژه متولیان حوزه فرهنگ و کتاب در ترویج ارزش‌های متعالی کتاب و کتابخوانی، بخصوص کتابداران محترم به عنوان حافظان اندیشه بشریت تقدیر و قدردانی می نمایم. 
در همین راستا با توجه به شرایط خاص پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا و پویش ملی ماندن در خانه در جهت حفظ سلامتی شهروندان، از کتابداران و متولیان و مسئولین محترم کتابخانه های عمومی انتظار می رود با اجرای برنامه های فرهنگی با تاکید بر فضای مجازی زمینه‌ای مهیا کنند تا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان، پرفروغ‌تر از گذشته نمایان شود.
 
فتح‌اله حقیقی
استاندار زنجان
 
۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.