اخبار

نمایشگاه مجازی سومین سوگواره عکس "از عاشورا تا اربعین" شهرستان ابهر

نمایشگاه مجازی سومین سوگواره عکس "از عاشورا تا اربعین" شهرستان ابهر
نمایشگاه مجازی سومین سوگواره عکس "از عاشورا تا اربعین" شهرستان ابهر در فضای مجازی "نمایشگاه آثار هنرمندان ابهر" با نمایش 48 اثر منتخب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر، نمایشگاه مجازی آثار سومین سوگواره عکس «از عاشورا تا اربعین» ابهر از تاریخ ٢٢ لغایت ٢٨ آبان ماه در فضای مجازی "نمایشگاه آثار هنرمندان ابهر"  به آدرس @abhar_artists  به نمایش درآمد.

آیسان صادقی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر و دبیر اجرایی سوگواره با اشاره به استقبال خوب هنرمندان از سومین دوره سوگواره عکس «از عاشورا تا اربعین» ابهر اظهار کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه سوگواره توسط هیئت داوران متشکل از  فردین نظری، محمدرضا فتحی و میعاد آخی طی دو مرحله به طور دقیق مورد قضاوت و داوری قرار گرفت. تعداد ٤٨ عکس از ١٥ هنرمند در دو بخش با موضوع "آیین‌ عزاداری" در ابهر و روستاهای اطراف، و موضوع "محرم و کرونا" به نمایشگاه مجازی راه یافت.

وی با توجه به عزاداری در مناطق مختلف شهرستان و ظرفیت‌های بالای ابهر و روستاهای اطراف برای عکاسی، مهم‌ترین هدف از برگزاری این سوگواره را به تصویر کشیدن ارادت مردم به سرور و سالار شهیدان، گسترش، رشد و تداوم فرهنگ حیات‌ بخش عاشورایی و تهیه و تولید محتوای صحیح و مطلوب و دست‌یابی به آثاری ماندگار در قاب تصویر و در قالب هنر عکاسی به ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا در بخش دوم عنوان نمود.

در ادامه گفت: طبق رأی هیئت داوران در بخش اول- آئین عزاداری؛ محمد آهنگری مقام اول، محسن بهرامی مقام دوم و بهروز اسدی به عنوان مقام سوم و  مرضیه کردلو شایسته تقدیر و سال ایلیا اسدی شایسته تقدیر زیر 13 سال و در  بخش کرونا و محرم؛ آرمان سرابی تبریزی و فاطمه شاهمرادی به صورت مشترک به عنوان برگزیدگان سوگواره معرفی شدند و هنرمندان راه یافته به نمایشگاه مجازی نیز محمد آهنگری، سید حمید ابراهیمی، ایلیا اسدی، بهروز اسدی، سعیده امیرلو، محسن بهرامی، ابوالفضل بیگوردی، آرمان سرابی تبریزی، مجید حبیبی، سالار رادمهر، فاطمه شاهمرادی، عرشیا عابدینی، مرضیه کردلو، پریناز فرجی، هانیه محمدی ابهری می باشند.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.