اخبار

اولین نشست ادبی محفل ادبی زیتون در شهرستان طارم

اولین نشست ادبی محفل ادبی زیتون در شهرستان طارم
به مناسبت گرامیداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتاب خوانی اولین محفل ادبی زیتون شهرستان طارم به صورت مشترک با محفل ادبی استاد روزبه استان زنجان و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان روز پنجشنبه 22 آبان در محل مجتمع فرهنگی و هنری شهید بهشتی آب بر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم در این نشست ادبی که با حضور جناب آقای دکتر داودی عضو هیات امنای محافل ادبی کشور، حسن پاکزاد دبیر محفل ادبی استاد روزبه زنجان، اصغر بهرامی دبیر محفل ادبی زیتون شهرستان طارم، کریم حیدری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم ،یاسر روحانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم، منوچهر شعبانی عضو شورای شهر شهر آب بر و  شاعران و نویسندگان و ادبای شهرستانی و استانی  و به صورت مجازی از طریق اسکای روم و پخش زنده از طریق پیج اینستاگرام برگزار شد شاعران و نویسندگان شهرستان و استان به قرائت شعر و داستان پرداختند.

در ابندای این نشست آقای حسن پاکزاد ضمن عرض خیر مقدم توضیحاتی پیرامون برگزاری محافل ادبی در کتابخانه های عمومی و تاثیر بر آن بر ترویج کتابخوانی ارائه نمودند.

در ادامه آقای دکتر داودی عضو هیات امنای محافل ادبی کشور به صورت ارتباط زنده در این مراسم حضور پیدا کردند. دکتر داودی ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این محفل ادبی، گسترش و توسعه برگزاری محافل ادبی  در نقاط مختلف کشور را مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد که برگزاري محافل ادبی می تواند نقش بسزایی در تقویت ادبیات و فرهنگ نقاط مختلف کشور ایفا کند.

در ادامه نشست خانم نازنین حیدری  عضو کودک کتابخانه عمومی شهید بهشتی آب بر قسمت هایی از دیوان نظامی گنجوی را به صورت دکلمه قرائت نمودند. سپس آقای سید نورالدین شفیعی شاعر شهرستان طارم به قرائت شعر پرداختند. معرفی کتاب سرزمین طارم توسط آقای دکتر مهدی محمدی بخش دیگر این مراسم بود

د رادامه بخش نخست این برنامه کریم حیدری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم ضمن تقدیر و تشکر ازشاعران و فرهیختگان  در این مراسم خاطر نشان کرد برگزاری چنین محافلی در این شرایط می تواند باعث دلگرمی اصحاب فرهنگ در جامعه باشد و ما ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا شاهد برپایی مراسمات و همایش های ادبی بزرگ در سطح شهرستان باشیم

یاسر روحانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم با اشاره به برگزاری اولین نشست ادبی محفل ادبی زیتون طارم برگزاری این نشست ها گامی مهم در آشنایی عموم مردم با فرهنگ و ادبیات اشاره نمود و خاطر نشان کرد که برگزاری محافل ادبی می تواند در آشنایی مرد با کتاب و فرهنگ تاثیر گذار باشد.

همچنین شاعران و نویسندگانی از سایر استان ها به صورت ارتباط زنده میهمان این برنامه بودند و به قرائت شعر و داستان پرداختند.

لازم به ذکر است که محفل ادبی زیتون شهرستان طارم نیز در حاشیه این نشست ادبی افتتاح شد

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.